הרפואה הפרטית מצילה חיים

השארו פרטים ואנו ניצור עמכם קשר בהקדם

יובל, כדורגלן מקצועי בשנות ה-20 המוקדמות לחייו, סבל חודשים ארוכים מכאבים בכתף בעקבות פציעה.
במשך כמה חודשים הוא הסתובב עם כאבים חזקים, שהלכו והתגברו. הוא התגלגל מרופא לרופא, הופנה לצילומים שונים, אך אף אחד מהרופאים לא הצליח לאבחן את הבעיה ולהתאים טיפול. לבסוף הוא הגיע לרופא אורתופד מומחה, שחשד שהוא מזהה את מקור הכאבים, אך על מנת לאשש את חשדו באופן וודאי, הוא הפנה את עידן לבצע בדיקת MRI כתף בדחיפות, שכן אם אכן מדובר באותה אבחנה בה חשד, יש צורך לנתח בדחיפות בכדי למנוע נזק בלתי הפיך.

כשעידן יצא מחדרו של הרופא, לראשונה הייתה תקווה בליבו. סופסוף הוא הרגיש שהנה, הוא מצא רופא שאבחן את הבעיה שלו, ומכאן ועד לפתרון הדרך אך קצרה, ואולי גם החזרה למגרש. הוא רק לא שיער לעצמו את כמות המהמורות הצפויות לו בהמשך.

בדיקת MRI כתף היא בדיקה המצריכה התמחות מיוחדת והתור הכי קרוב שעידן הצליח למצוא היה לעוד חצי שנה. “לא משנה לאן פניתי, לכל המכונים ובתי החולים, אפילו כאלו מרוחקים מאוד ממקום מגוריי, לא הצלחתי לתאם תור במועד סביר. הפעלתי את כל הקשרים שלי ושל הוריי (ויש כאלו) ושום דבר לא עזר. התור הכי קרוב היה רחוק מאוד”. מספר עידן. מהר מאוד הייאוש שוב הסתנן לליבו, והפעם הוא היה מלווה גם בפחד. מילותיו של הרופא על נזק לצמיתות הדהדו בחוזקה באוזניו, מה גם שהוא היה רגיל לשגרת אימונים ופעילות סדורה, הכאבים וחוסר התפקוד הובילו אותו לדיכאון עמוק.

בתוך כל אלו, אביו של עידן החליט שהוא לא מוותר ובדק בכל מקום אפשרי איך ניתן להקדים את מועד הבדיקה. באחת משיחותיו עם חבר קרוב, זה המליץ לו לפנות לחברה פרטית שמתמחה בתיאום תורים לבדיקות CT, Pet CT ו-MRI  בטווחי זמן קצרים ובאזור קרוב למקום המגורים. אביו של עידן פנה לאותה חברה בזהירות, מבלי לשתף את עידן, על מנת לא לייצר אצלו ציפייה. “ניסינו כבר כל מה שאפשר ולא הצלחנו להשיג תור קרוב, לא האמנתי שזה אפשרי, ובאמת כשהגעתי לאותה חברה תיאמו לי תור בתוך 72 שעות ממועד השיחה שלנו. עד שלא הגיע מועד התור וראיתי אותו במו עיניי נכנס לבדיקה לא האמנתי”.

הסיפור של עידן לא מסתיים פה. לאחר ביצוע הבדיקה נאמר לו שהבדיקה תפוענח תוך 10 ימים, אך כשהוא פנה אליהם לבקש את הפענוח, נאמר לו שיש מחסור ברופאים והפענוח מתעכב ועשוי לקחת זמן. כך שוב מצא את עצמו עידן מול שוקת שבורה, רק שאביו כבר ידע למי לפנות. הוא פנה שוב לאותה חברה ותיאם תור לפענוח אצל רופא מומחה תוך 48 שעות. אבחנתו של האורתופד אכן אוששה בבדיקה ועידן נותח שבוע ימים לאחר הפענוח, ולדברי הרופא “ממש ברגע האחרון”.

על העומסים ברפואה הציבורית

אם פעם חשבנו שהחלק המורכב הוא להשיג הפניה לבדיקת MRI  או CT, מסתבר שזה כבר לא כך. גם כשההפניה בידינו, אין זו משימה פשוטה למצוא מועד לבדיקה ולדאוג שגם תפוענח בזמן סביר. מסתבר שמערכת הרפואה קורסת תחת העומס, בעוד חברות פרטיות מצליחות לספק מענה איכותי, מהיר ושירותי.

לאחר סיפורו של עידן, פנינו לחברת MedAssist, החברה שסיפקה את השירות המהיר ובעצם לימים התברר שבזכותה יובל חזר לתפקוד מלא. וכך הם סיפרו לנו: “מגיעים אלינו מאות חולים שמדווחים כי הם עומדים חסרי אונים אל מול מערכת הרפואה. חלקם נמצאים במצב בו הם זקוקים לבדיקות מצילות חיים, ולא יכולים להרשות לעצמם לקחת סיכון על חייהם ועל הבריאות שלהם, ולכן פונים לרפואה פרטית. אנחנו מסייעים להם במהרה ומלווים אותם לאורך כל הדרך עד לאבחנה”. כך מעיד דניאל, מנכ”ל ובעלים משותף של MedAssist.

מסתבר שהמשימה לתאם תורים קרובים (גם במועד וגם במיקום) אינה משימה פשוטה, והתוצאות שמשיגה חברת MedAssist הן תוצר של פיתוח ארוך, המבוסס על מידע מעמיק והיכרות עם מערכת הבריאות.

הרעיון להקמת החברה נולד מתוך מקום אישי וצורך אמיתי. “שבוע אחר שבוע, כשהגעתי לאמי הביתה, היא סיפרה לי שהיא זקוקה לבדיקות ולא מצליחה למצוא מועדים בטווח זמנים סביר. האמת שנכנסתי ללחץ כי הייתה לה בעיה במערכת הנשימה, שבעבר גם סיכנה את חייה. הרגשתי חסר אונים, וכיזם בתחום הבריאות החלטתי שאני חייב לעשות משהו בכדי לעזור לחולים נוספים כמו אמא שלי.” לפי דבריו של סשה, מנכ”ל ובעלים משותף של החברה.

כיום לרשות החברה עומד מערך נרחב של רופאים מומחים, לטובת מקרים של ייעוץ ו/או חוות דעת שנייה במגוון התמחויות, רופאים לפענוחים דחופים של בדיקות MRI, CT, Pet CT. בקליניקה של MedAssist ניתן לבצע גם בדיקות אולטרסאונד באמצעות מכשור מתקדם ופענוח מידי.

כמובן שכולנו מלאי תקווה שמערכת הבריאות שלנו תוכל בקרוב לספק את המענה הנדרש לחוליה, אבל עד אז- לפחות טוב לדעת שיש רפואה פרטית.
ניתן גם להתייעץ עם מרפאת כאב פרטית לצורך אבחון וטיפול הבעיה.

גם אתם זקוקים לתור דחוף לבדיקה מצילה חיים?

אצלנו ב MEDASSIST תקבלו תור פרטי עד 72 שעות מפנייתכם!

הבדיקות מבוצעות על ידי רופאים המומחים בבדיקות הדמיה, והפענוח ניתן במקום!

במידה ונדרש בירור נוסף, במסגרת הטיפול המהיר והמקצועי מדאסיסט מספקת קשת רחבה של בדיקות וטיפולים בהתאמה לצורך רפואי.

אנו עובדים רק עם המכונים והרופאים הטובים ביותר בארץ ונדאג שתגיע אליהם כבר בימים הקרובים.

קבע את התור המוקדם ביותר לרופא שלך היום

מלא את פרטיך ואנחנו ניצור קשר בהקדם