בדיקת PET CT

בדיקת PET-CT

PET CT פרטי

פענוח פרטי תוך 24-48 שעות לבדיקות CT, MRI, PET-CT

זקוקים לתור דחוף לבדיקת פט סיטי PET CT פרטית ?

אצלנו ב MEDASSIST תקבלו תור פרטי עד 72 שעות מפנייתכם!

הבדיקות PET CT מתבצעות במכונים לרפואה גרעינית המובילים בישראל ובהנחיית רופאים המומחים בבדיקות הדמיה.

במידה ונדרש בירור נוסף, במסגרת הטיפול המהיר והמקצועי מדאסיסט מספקת קשת רחבה של בדיקות, ייעוצי מומחים וטיפולים בהתאמה לצורך רפואי.

אנו עובדים רק עם המכונים והרופאים הטובים ביותר בארץ ונדאג שתגיע אליהם כבר בימים הקרובים.

מהי בדיקת PET CT פרטית

זוהי בדיקה רפואית מתקדמת המשלבת במכשיר שתי טכנולוגיות הדמיה. הבדיקה מאפשרת זיהוי אנטומי של הנגעים הנראים במיפוי.
כניסתה של בדיקת PET-CT הייתה אחד הדברים החשובים ביותר בתחום
האונקולוגיה. היום אין כמעט טיפול אונקולוגי שבמהלכו לא נעשה שימוש בבדיקה הזאת, היות והיא מספקת את התמונה הטובה והמפורטת ביותר אודות מצבו של החולה, חומרת המחלה, תגובת הגידולים לטיפולים ועוד. לרוב, החולים עוברים מספר בדיקות כאלה במהלך הטיפול: לצורך אבחון, לצורך מעקב על אפקטיביות הטיפול ולאחר השלמת כל הטיפולים לצורך מעקב ושלילת אפשרות של חזרת המחלה.

למה חשוב לבצע בדיקת PET CT במהלך האבחון והטיפול?

בדיקת PET CT פרטית מאפשרת לזהות מצב שבו מחלה חוזרת, או כאשר יש התפתחות של מחלה, שלא תמיד רואים בבדיקות אחרות.
כמו שכולנו מבינים כל רגע שממתינים לתחילת טיפול במחלה, או לחילופין כל רגע שמשקיעים בטיפול לא יעיל במחלה, המטופל משלם בזמן הזה את המחיר היקר ביותר: הבריאות.
הבדיקה מאפשרת לרופא לקבל מידע חיוני ביותר שמשפיע על תכנית הטיפול, מה שמאפשר לייעל את הטיפול במחלה, גם במקרה שהפרוטוקול הקודם לא השיג את התוצאות הרצויות.

באלו מצבים רפואיים נעזרים בבדיקת PET-CT?

בדיקת PET CT פרטית משמשת בעיקר כדי לאבחן גידולים סרטניים, היא בעלת חשיבות עליונה בתהליך האבחון והטיפול של מחלות אונקולוגיות ומצבים רפואים אחרים, מכיוון שביכולתה לספק לרופאה מידע רב בנוגע למצבו של החולה.
בנוסף ניתן להיעזר בה גם לצורך אבחון מצבים רפואיים נוספים – מצב רקמות הלב והמוח.

לבדיקה יש מספר שימושים עיקריים:

  • מידת התגובה של הגידול לטיפול
  • חזרתה של המחלה לאחר השלמת הטיפולים
  • במקרים מסוימים יופנה החולה לבדיקה גם כדי לברר את טיב הממצא שהתגלה בבדיקת הדמיה אחרת.
  • כמו כן, הבדיקה יעילה גם לאבחון זיהומים, מקרים מסוימים של אפילפסיה ומחלות ניווניות של המוח.
  • הימצאות הגידולים בגופו של הנבדק ומיקומם

חומר ניגוד FDG – הכלי החשוב ביותר בבדיקת PET-CT

בתהליך המתקדם של האבחון והאיתור המדויק של מחלות ממאירות אור בגוף האדם, מתבצעת בדיקה ייחודית בשם PET CT. אחד מרכיבי המרכזיים בבדיקה זו הוא החומר הניגודי FDG.
חומר ניגוד רדיואקטיבי FDG שמשמש בבדיקת PET-CT יעיל ביותר באיתור מחלות כגון סרטן, דלקות ותהליכים דמומים בגוף האדם. החומר משתלב בתהליך האבחון בו הוא נשקף בגוף האדם באמצעות סריקה ממוחשבת.
בעת ביצוע הבדיקה, החומר הניגודי FDG מוזן לגוף דרך וריד כדי לשפר את האיתור של האזורים הפוגעים. זהו חומר מתקדם שנטמע בתאי המחלה הפוטנציאליים, שמאפשר לראות בבירור את האזורים המושפעים ביותר.
בעזרת הבדיקה הייחודית הזו, צוותי הרפואה מקבלים מידע על פעילות תאים בגוף האדם. זה מאפשר זיהוי מוקדם יותר של מחלות, ניתוח מדויק יותר של התרחשויות בגוף וטיפול מותאם אישית יותר.
הבדיקה המדויקת והחדישה של PET-CT עם חומר הניגוד FDG כוחה לשנות את הדרך שבה אנחנו מתמודדים עם מחלות ומעריכים את התוצאות של הטיפולים המרתקים ביותר.
השימוש בכלים הטכנולוגיים המתקדמים ביותר ובחומר FDG, מגבירים את היכולת לאתר מחלות להקל על הטיפול בהן. זו דרך יעילה יותר להתמודד עם האתגרים הרפואיים המורכבים ביותר.

שימוש בחומר FDG חייב להיות מותאם למחלה הספציפית אותה הצוות הרפואי מאבחן או מטפל בה. להלן מספר דוגמאות בהן השימוש בחומר FDG הוא יעיל:

  •  סרטן הריאות: חומר הניגוד FDG משמש לאיתור גידולים סרטניים בריאות. זהו השימוש הנפוץ ביותר של FDG בתחום הסרטן.
  •   סרטן השד: השימוש בחומר ניגוד FDG יעיל גם במקרים של סרטן שד חוזר או סרטן שד שהתפשט לאזורים אחרים בגוף.
  •   סרטן הכבד: יכול לשמש באיתור סרטן הכבד, גרורות של סרט כבד ומחלות אחרות של כבד.
  •   סרטן המעי הגס: במקרים של סרטן המעי הגס FDG יכול לשמש באיתור מחלת הסרטן ובכך לסייע בבניית פרוטוקול טיפול רפואי שמותאם למצב רפואי ספציפי.

חשוב לציין ש-FDG אינו החומר היחיד המשמש בבדיקת PET-CT וישנם חומרים ניגודיים נוספים שמשמשים לאיתור מחלות סרטניות בגוף האדם, בהתאם לסוג המחלה ולצורך הבדיקה המדויקת. בחירת החומר הניגודי נעשית על פי הצרכים הרפואיים המדויקים בכל מקרה.

מה זה חומר PSMA בו משתמשים בביצוע בדיקת PET CT ?

חדשנות טכנולוגית מציעה כלים וטכניקות מתקדמות בתחום אבחון הסרטן. בין הכלים המתקדמים והמשמעותיים ביותר בשדה זה נמצאת הבדיקה PET CT עם השימוש בחומר ניגוד PSMA.

השימוש בחומר הניגוד PSMA הוא נפוץ ביותר ויעיל ביותר באבחון סרטן הערמונית, המאפשר גילוי ובדיקת התפשטות הסרטן בגוף. החומר מקושר לחלבונים של תאי הסרטן באופן יעיל ומיוחד, מאפשר קבלת תמונות
ברורות ומדויקות של המחלה באמצעות הדמיה מולקולרית.

בדיקת PET CT עם השימוש בחומר ניגוד PSMA משמשת בעיקר לאבחון וביקורת של סרטן הערמונית. הפעילות המולקולרית של החומר מאפשרת לזהות תאי סרטן הערמונית, כולל תאים סרטניים קטנים וגם גרורות מרוחקות
ולא מרוחקות ממוקד המחלה העיקרי – ערמונית. בכך, ניתן לזהות באופן מוקדם יותר את המחלה ולקבוע את היעילות של הטיפול.

בנוסף, חומר הניגוד PSMA מציע יתרונות משמעותיים בבדיקת PET CT. החומר מתאים לשימוש בגוף האדם ולא מפריע לפעילותו הטבעית. התמונות המתקבלות בזמן הבדיקה מספקות מידע רב ומדויק על מיקום והתפשטות
הסרטן, מה שאפשר לרופאים להקטין סיכון, לתכנן טיפול ממוקד ולשפר את תוצאות הטיפול.

בדיקת PET CT עם השימוש בחומר ניגוד PSMA היא הבדיקה המלצת ביותר על ידי מומחים ברחבי העולם במקרים של סרטן ערמונית. השימוש בטכנולוגיה המתקדמת זו משפר את האבחנה והטיפול בסרטן הערמונית,
ומאפשר למטופלים לקבל את הטיפול המתאים ביותר בזמן המתאים.

בסיכום, בדיקת PET CT עם השימוש בחומר ניגוד PSMA מהווה תוספת משמעותית לתחום האבחון של סרטן הערמונית. הטכנולוגיה המתקדמת מאפשרת אבחון מוקדם וטיפול ממוקד, ומשפרת את תוצאות הטיפול והתוחלת החיים של המטופלים. בזכות החומר הניגוד PSMA, רופאים יכולים להקטין סיכון ולפעול ביעילות רבה יותר נגד מחלת הסרטן.

 

מה השלב הבא לאחר ביצוע הבדיקה?

אומנם בדיקת PET CT נותנת תמונת מצב מפורטת וברורה בנוגע למצבו של המטופל, אך כדי לקבל החלטות רפואיות הנכונות ביותר למצב ולדעת איך להתקדם בטיפול, חייבים לקבל פענוח של הבדיקה, מה שיכול לקחת זמן המתנה נוסף של חודש וחצי.

אצלנו במדאסיסט, הצוות המקצועי שלנו דואג לספק את תוצאות הבדיקה בזמן קצר ביותר – בדרך כלל המטופלים מקבלים את הפענוח של הבדיקה 48 שעות לאחר הצילום. צוות הרופאים המומחים לרפואה גרעינית המפענחים את הבדיקה הוא צוות המורכב מרופאים המובילים בתחום ועם ניסיון רב שנים, מה שמאפר לספק למטופלים תוצאות ברמה מקצועית גבוה ביותר ובטווח זמן קצר.

אנחנו במדאסיסט מביאים בשורה מרגיעה – גם תור לביצוע בדיקה תוך עד 72 שעות מרגע הפנייה, גם פענוח של תוצאות הבדיקה תוך 48 שעות, ובנוסף לכל אלו – זכאות להחזר כספי בהתאם לסוג הביטוח שברשותך!

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

צור קשר לקביעת תור

קבע את התור שלך במהירות ב־72 השעות הקרובות

קבע את התור הקרוב ביותר לרופא שלך

קבע את התור המוקדם ביותר לרופא שלך היום

מלא את פרטיך ואנחנו ניצור קשר בהקדם