מיתוסים על וירוס הקורונה

השארו פרטים ואנו ניצור עמכם קשר בהקדם

מחלה חדשה הגיעה לעולם, ואיתה בהלה ואי ודאות.
זה הביא למצב שיש מיתוסים שמסתובבים לגבי דרכי ההידבקות והתגוננות מפני הקורונה.
בואו נעשה סדר בדברים

מיתוס: מסיכות יכולות להגן מפני הנגיף

מסיכות רפואיות רגילות לא הוכחו כמונעות הדבקה באופן מלא. מהסיבה שהן לא נועדו לחסום חלקיקים ולא יושבות צמוד לחלוטין לעור הפנים.
המסיכות האלו נועדו לספק הגנה מטיפות ונתזים, אבל מכיוון שהן לא הדוקות לפנים, הם עלולות לאפשר לרסיסי נגיפים לחדור לאף, לפה או לעיניים. מה שכן, המסיכות האלו מפחיתות את סיכויי ההפצה לאחרים.

מסיכות שנמצאו יעילות הן מסיכות צמודות לפנים שיש להן גם מסנני אוויר.

מיתוס: שימוש בג’ל חיטוי יכול להשמיד את החיידקים ולמנוע הדבקה

מדובר בתמיסות ג’ל המכילות אלכוהול.
מוצרי ג’ל חיטוי אינם מיועדים, לפי משרד הבריאות, כדי לחטא את הידיים, אלא רק לנקות אותן. לכן הם לא יכולים להגן עלינו מפני מחלות זיהומיות או מפני מחלות ויראליות.

אז מה עושים? מחקרים רבים הוכיחו בעבר כי הדרך הכי טובה לנקות ידיים היא עם מים וסבון, רק חשוב לסבן את הידיים במשך 30 שניות לפני ששוטפים את הסבון

מי שנדבק בקורונה נמצא בסיכון למות

על פי מחקר שנערך על ידי המרכז הסיני לבקרת מחלות ומניעתן הנתונים מצביעים על כך שרק כ-2.3% מהחולים הנדבקים נפטרו כתוצאה מהווירוס.

מהנתונים שנאספו עד כה נראה כי אנשים מבוגרים או כאלו שמצבם הבריאותי ירוד מלכתחילה (מחלות לב וכלי דם, סרטן וכן הלאה) נמצאים בסיכון הגדול ביותר להידבק בקורונה ולחוות אותה בצורה קשה. בעוד שאין צורך להיכנס לפאניקה מכך, כדאי שכל אחד מאיתנו ינקוט בצעדים כמו שמירה על הגיינה ושמירת מרחק מפני מקומות הומי אדם כדי להגן על עצמו ועל אחרים מפני הנגיף החדש הזה.

מיתוס: מי שנוגע בחבילות מסין עלול להידבק בנגיף

האמת היא שאנשים שמקבלים חבילות מסין אינם נמצאים בסיכון להידבק בנגיף, זאת מכיוון שממה שיודעים נכון לעכשיו, הנגיף אינו שורד זמן רב על חפצים כמו מכתבים או חבילות.

קבע את התור המוקדם ביותר לרופא שלך היום

מלא את פרטיך ואנחנו ניצור קשר בהקדם