קולונוסקופיה

השארו פרטים ואנו ניצור עמכם קשר בהקדם

בדיקת קולונוסקופיה פרטית

זקוקים לתור דחוף לבדיקת פרטית?

אצלנו ב MEDASSIST תקבלו תור פרטי עד 72 שעות מפנייתכם!

קולונוסקופיה היא בדיקה שכיחה ושגרתית המאפשרת לרופא לבחון מקרוב את הדופן הפנימית של המעי הגס. באמצעות השימוש בצינור גמיש עם מצלמה בקצה, הנקראת “קולונוסקופ”, מכניסים אוויר על מנת למקסם את הנראות. בבדיקה עצמה המטופל מקבל סמי טשטוש. סיגמואידוסקופיה היא בדיקה השונה מקולונוסקופיה בכך שהיא אך ורק בודקת את פי הטבעת וחלקו התחתון של המעי הגס. על מנת שהבדיקה תיעשה בצורה הטובה ביותר, על המטופל לעקוב אחר הוראות מפורטות שינתנו על ידי הרופא.

מי מבצע את הבדיקה וכיצד נערכים אליה?

לרוב גסטרואנטרולוגים ומומחים מבצעים את הבדיקה. כמספר ימים לפני הבדיקת קולונוסקופיה פרטית, המומחה ינחה אותך בצורה יסודית איך להתכונן ולהיערך לבדיקה. כמספר ימים לפני הבדיקה, הרופא יספק המלצות תזונה ומרשם לאבקה שעלייך לשתות על מנת לרוקן את המעי, וכך ניתן להתבונן בצורה הטובה ביותר בחלל המעי. חשוב לציין בפני הרופא כל מרשם או תרופה שאתה לוקח.

למי הבדיקה קולנוסקופיה מומלצת?

בדיקת קולנוסקופיה פרטית נעשית עקב מגוון סיבות. הבדיקה מומלצת בנסיבות הבאות:

  • כאשר יש צורך לחקור יותר לעומק תסמינים וסימנים הכוללים דימום, כאבים בבטן, אובדן תיאבון ועוד.
  • בדיקת סרטן מעי הגס לגילאי ה50+ (וגם כן לפי הצורך)
  • פוליפ (גידול במעי הגס)
  • טיפול והתנהלות עם מחלות מעי דלקתיות.

לאחר הבדיקה

בנוסף לסריקה וחיפוש אחר שינויים בדופן המעי, ישנם מצבים שבהם לוקחים דגימה מהרקמה (ביופסיה). הדגימה שלוקחים היא מרקמה שאינה תקינה או מפוליפים. בהתאם לנסיבות, ואם יש צורך, שולחים את הדגימה למעבדות פתולוגיות על מנת לזהות נוכחות של מחלה. לאחר התהליך, תוך מספר ימים, המטופל מקבל את תוצאות הבדיקות ותוצאות הביופסיה. ייתכן והמטופל יתבקש לעבור בדיקות נוספות. המטופל מונחה לאורך כל התהליך והטיפול.

קבע את התור המוקדם ביותר לרופא שלך היום

מלא את פרטיך ואנחנו ניצור קשר בהקדם