בדיקת אקו לב

השארו פרטים ואנו ניצור עמכם קשר בהקדם

אקו לב פרטי

זקוקים לתור דחוף לבדיקת אקו לב פרטית?

אצלנו ב MEDASSIST תקבלו תור פרטי עד 72 שעות מפנייתכם!

אקו לב, אקוקרדיוגרפיה

אקו לב במאמץ

בדיקת אקו לב פרטית היא אחת מבדיקות האבחון הנפוצות ביותר בקרדיולוגיה המאפשרת הערכה של גודל הלב וצורתו, קיבולת, הדגמה של המבנים השונים בתוכו והיקף הנזקים. בין אם הרופא המטפל המליץ לך על הבדיקה, או אם יש לך סיבה אחרת לחשוש ולחשוב שהבדיקה נחוצה לך, אל תהססו לפנות אלינו כבר היום.

בדיקת אקו לב (אקוקרדיוגרפיה, בדיקת לב על-קולית, אקו) ניתן לבצע עוד היום (באזור תל אביב, ירושלים, חיפה, הרצליה …)

אנו עובדים בשיתוף עם בתי חולים ומרכזים רפואיים המובילים בישראל. מטרתנו לבצע את הבדיקה באופן מקצועי ובמידת הצורך נדאג לתרגום המסמכים (דו”ח / פיענוח / סיכום), לתשלום נוח והפעלת הביטוח,  וכן נדאג לספק תשובה אמינה ואיכותית במהרה.

מהי בדיקת אקו לב (אקוקרדיוגרפיה)

אקו קרדיוגרפיה (הנקראת גם אקו לב ובקיצור אקו), היא בדיקת הדמיה על-קולית (לא להתבלבל עם אק”ג – רשמת לב חשמלית) של הלב המייצרת תמונה דו-ממדית ותלת-ממדית של הלב וכן לדימות של זרימת הדם דרך חדרי הלב והמסתמים בעזרת דופלר.

אקו לב היא אחת הבדיקות אולטרסאונד הנפוצות ביותר בקרדיולוגיה, המשמשת לאבחון, קביעת טיפול ומעקב אחר חולים עם מחלת לב ידועה או כאשר קיים חשד למחלת לב. בדיקה זו מספקת מידע שימושי רב, כולל גודל הלב וצורתו (כימות גודל מדורים פנימיים), כושר שאיבה, מיקום והיקף נזקי רקמות הלב. בדיקת לב זו יכול 

לספק לרופאים גם הערכות אחרות של תפקוד הלב, כגון חישוב תפוקת הלב, מקטע פליטה ותפקוד דיאסטולי (מצב הלב בשלב הרפיה).

בדיקת אקו לב היא סריקת אולטרסאונד של הלב וסביבתו באמצעות גלי קול גבוהים. הבדיקה נעשית בשכיבה ואינה פולשנית, ולא כרוכה בהכנות מוקדמות. הבדיקה אורכת שעתיים ובמהלכה ימרח ג’ל שקוף על בית החזה שמסייע להעברת גלי הקול מהלב אל מכשיר ייעודי.
מומלץ להגיע ב- 2 חלקי לבוש כיוון שהבדיקה נעשית ללא חלק עליון.

למה לבצע בדיקת אקו לב?

באמצעות בדיקת אקו לב ניתן לאבחן קריש דם, בעיה במסתמי הלב, חולשות בשריר הלב לאחר אוטם – התקף לב, אי ספיקת לב, דלקת במעטפת הלב, ולאתר גורמים לאוושות בלב. מצבים אשר אבחון מאוחר שלהם עלול לסכן חיים! 

המשך התהליך לאחר הבדיקה

לאחר הבדיקה יתבצע פענוח במקום על ידי קרדיולוג לנוכח ההפניה הראשונית שלשמה היא נעשתה, לאור הפענוח תתבצע הפניה לבדיקות המשך בהתאם. במידת הצורך – בהינתן תוצאות שאינן חד משמעיות או צורך לבדוק אזור ספציפי, תתבצע בדיקת אקו לב נוספת דרך הוושט. 

קבע את התור המוקדם ביותר לרופא שלך היום

מלא את פרטיך ואנחנו ניצור קשר בהקדם