איך בוחרים רופא פרטי טוב

מערכת הבריאות הציבורית היא אחד ההישגים הגדולים של מדינת רווחה, אך לצערנו היא לא תמיד מסוגלת לתת מענה לאנשים שזקוקים לטיפול יסודי, אישי ומקצועי במיוחד. התפתחות שוק הרפואה הפרטית מאפשר לישראלים רבים לקבל טיפול רפואי ברמת “פרמיום”. אך ישנם רופאים ומרכזים רבים, כיצד נדע לבחור את הטוב ביותר? ישנם מספר קריטריונים שיעזרו לבחור את הרופא הפרטי הטוב ביותר.

הרופא הפרטי שלך צריך להיות מקצוען מהשורה הראשונה

כמובן, כל רופא קיבל הכשרה ורישיון רופא מומחה. אך האם זה מספיק? לא. הרפואה המודרנית מתפתחת במהירות, כל הזמן מופיעים מחקרים חדשים, תרופות ושיטות טיפול חדשות. רופא מקצועי כל הזמן לומד ומקפיד להתעדכן. הוא עובר השתלמויות ודואג להציע למטופלים שלו את הטיפולים החדשניים והטובים ביותר. רופא טוב ומקצועי לא רק יודע על טיפולים חדשניים, אלא יש לו את היכולת להציע אותן למטופלים ולבצע אותם. עבודה במרכז רפואי שמספק את המכשור הנדרש לביצוע הליכים רפואיים מורכבים ומתקדמים מבטיחים למטופל את היכולת לקבל את כל הטיפולים שהרפואה המודרנית יכולה להעניק לה.

הרופא הפרטי שלך צריך לעורר בך אמון מלא

קשה לצפות להצלחת הטיפול אם המטופל לא סומך על הרופא, מפקפק באמינותו ולא בטוח בצדקת דבריו. אמון של המטופל ברופא שלו זה הבסיס של כל הטיפול. לכן רופא טוב תמיד מסביר את כל אפשרויות הטיפול, הסיכויים והסיכונים, תופעות לוואי אפשריות ומשך הטיפול. רופא אמין לא מבטיח לרפא כל בעיה תוך ימים ספורים, ללא כאב וללא מאמץ, אלא מציג תמונה מציאותית על מצב בריאותו של המטופל ומציג לה את כל האפשרויות העומדות בפניו, כשההחלטה הסופית תמיד נשארת בידיו. מטרתו של רופא מקצועי ואמין היא לא לשכנע את המטופל לבצע הליך זה או אחר, אלא ללוות אותו בתהליך כך שידע היטב מה מצפה לו ולא יחשוש מהבלתי נודע. מקצוען אמין גם דואג להסביר את כל הדברים בשפה שברורה למטופל ולא להרשים אותה במונחים מסובכים שלא מובנים לו.

הרופא הפרטי שלך צריך להיות זמין עבורך

אחד היתרונות הבולטים ביותר ברפואה הפרטית היא משך הזמן שהרופא מקדיש למטופל בהשוואה למערכת הציבורית. לרופא פרטי יש יותר זמן לבדוק את המטופל, לתשאל אותו ולהתעמק בהיבטים שונים של הטיפול הצפוי. רופא פרטי טוב הוא רופא שיודע לנצל היטב את היתרון הזה. הרופא צריך להיות סבלני וקשוב למטופליו, לדעת לשאול את השאלות הנכונות ולהסביר את הדברים בצורה ברורה, עניינית, כנה, אך לא מלחיצה.

קבע את התור המוקדם ביותר לרופא שלך היום

מלא את פרטיך ואנחנו ניצור קשר בהקדם