אולטרסאונד

אולטרסאונד

לקביעת תור עד 24-72 שעות מהיום באיזור מגוריכם, שלחו הודעה או התקשרו:

מהי בדיקת אולטרסאונד?

בדיקת אולטרסאונד (סונוגרפיה) היא בדיקה המשתמשת בגלי קול בתדירויות שגבוהות מסף השמיעה. באמצעות גלי הקול, מכשיר האולטרסאונד יוצר תמונה של האיברים הפנימיים. קיימים סוגים שונים של בדיקות אולטרסאונד, רובן חיצוניות אך ישנן בדיקות אולטרסאונד שגם פולשניות כמו בדיקת אולטרסאונד גינקולוגי. הבדיקה מאפשרת הסתכלות על האיברים הפנימיים אך עם זאת בבדיקת אולטרסאונד לא ניתן לבדוק איבריים המכילים אוויר כמו מעי הגס, הקיבה או הדמיה של העצמות.

מה קורה בבדיקה עצמה?

הרופא ימרח ג'ל על האזור שנבדק ויעבור מעליו עם מכשיר הנקרא מתמר. במהלך הבדיקה הרופא יעבור על כל האזור הנבדק תוך כדי הסתכלות על המסך. תוך כדי הבדיקה ייתכן ויבקשו ממך לשנות כיוונים ותנוחות על מנת לקבל תמונה טובה של כל האזור.

מתי יש לבצע בדיקת אולטרסאונד?

בדיקת אולטרסאונד יכולה לאבחן מגוון רחב של סוגי מחלות ומצבים גופניים, ולכן ישנם סוגים שונים של בדיקות אולטרסאונד. הרופא ינחה אותך לבדיקת האולטרסאונד המתאימה לך על פי התסמינים וסיבת הפנייה.

האם קיימות הכנות מיוחדות לבדיקה?

מכיוון שקיימות בדיקות אולטרסאונד שונות לאזורים שונים בגוף, ההכנות לפני הן שונות. קיימות בדיקות שניתן להגיע אליהן ללא הכנה מוקדמות וישנן בדיקות אולטרסאונד המחייבות צום לפני, ובמקרה זה הרופא ינחה אותך בדיוק איך להתכונן לבדיקה וכמה זמן לפני יש לצום. רצוי להגיע לבדיקה בבגדים נוחים ולהוריד תכשיטים מהאזור הנבדק.

 

האם יש סכנות בבדיקה?

בדיקת אולטרסאונד היא בטוחה לחלוטין. הבדיקה מתבצעת באמצעות גלי קול בשונה מבדיקות אחרות כמו בדיקת ה CT המשתמשת בקרינה. לאחר הבדיקה ניתן להמשיך בפעילות היום יומית הרגילה.

גם אתם זקוקים לתור דחוף לבדיקה מצילה חיים?

אצלנו ב MedAssist תקבלו תור פרטי עד 72 שעות מפנייתכם!

הבדיקות מבוצעות על ידי רופאים המומחים בבדיקות הדמיה, והפענוח ניתן במקום!

במידה ונדרש בירור נוסף, במסגרת הטיפול המהיר והמקצועי מדאסיסט מספקת קשת רחבה של בדיקות וטיפולים בהתאמה לצורך רפואי.

אנו עובדים רק עם המכונים והרופאים הטובים ביותר בארץ ונדאג שתגיע אליהם כבר בימים הקרובים.

קבע תור עכשיו

בדיקה ואבחון מהיר עשויים להציל חיים!
אנו זמינים 24/7 למענכם.
השאירו פרטים או התקשרו:​

לנגיף השפעת התכוננתם?

הזמינו תור והתחסנו עוד היום