בדיקת PET-CT PSMA

ct-card

לקביעת תור עד 24-72 שעות מהיום באיזור מגוריכם, שלחו הודעה או התקשרו:

סרטן הערמומית הוא אחד מהסוגים הנפוצים של סרטן, במיוחד בגברים מעל גיל 50. אך לסרטן הזה יש ייחודיות מסוימת שאפשרה לפתח בדיקה לגילוי מוקדם של הסרטן הזה. החוקרים גילו שחלבון מסוים שנקרא PSMA, במידה והוא נמצא בתוך תא סרטן הערמונית, מובע בצורה חזקה במיוחד, וניתן לקלוט את הביטוי שלו ע"י הזרקת חומר רדיואקטיבי שנצמד לחלבון בתאי סרטן הערמונית והגרורות שלו. בדיקת PET-CT PSMA מאפשרת לקלוט המצאות מוקדים זעירים ביותר של תאי סרטן הערמונית עוד בשלב שאינם נקלטים באמצעות שום בדיקת הדמיה אחרת. היות הבדיקה מאפשרת לאתר את תאי סרטן הערמונית גם בריכוז נמוך במיוחד, היא בעצם מאפשרת גילוי מוקדם של המחלה ומעלה בצורה משמעותית את הסיכויים להחלמה. על מנת לקלוט את חלבון PSMA במהלך בדיקת PET-CT  מוזרק לגופו של המטופל לא חומר רדיואקטיבי רגיל לבדיקות אלה – FDG-F18, אלא חומר אחר, מיוחד לבדיקה זו: Ga68-PSMA. אף שחומר זה רדיואקטיבי הפעילות שלו משמשת לצורך בדיקתך הדמיה בלבד ואינו מזיק לבני אדם. ל בדיקה אין תופעות לוואי.

מהלך הבדיקה

הבדיקה דומה מאוד לכל בדיקת PET-CT, הן מבחינת ההיערכות לקראתה והן מבחינת הביצוע. אך חשוב לקחת בחשבון כי לצורך הבדיקה מוזרק למטופל חומר שונה, והשפעתו דועכת במהירות, לכן חשוב מאוד להקפיד על לוח הזמנים שנקבע לבדיקה. 45 דקות לפני הבדיקה עצמה מוזרק למטופל חומר רדיואקטיבי. הוא שוהה במנוחה ומחכה להתפשטות החומר בגוף. כעבור 45 דקות מוכנס המטופל לבדיקה שנמשכת כ-20 דקות. הבדיקה מבוצעת כאשר החולה שוכב על המיטה המיוחדת שנעה בתוך מכשיר הצילום. המכשיר אינו סגור, אך אנשים שסובלים מקלאוסטרופוביה צריכים להודיע על כך לרופא המטפל. יתכן, ויומלץ להם לקחת חומר הרגעה לפני הבדיקה. כמובן, כמו בכול שאר הבדיקות מהסוג הזה יש צורך להסיר את כל פריטי מתכת מהגוף.

חשיבות בדיקת PET-CT PSMA

בזכות חשיבות בדיקת PET-CT PSMA היא נכנסה לסל הבריאות. ישנה חשיבות רבה לביצוע הבדיקה סמוך להתעוררות החשש למחלה או סמוך להשלמת סבב טיפולים. במקרה הראשון, במידה והבדיקה מאשרת את קיומו של התהליך הפתולוגי, החולה יכול להתחיל מיד בטיפול, שכמובן יעילותו עולה ככל שהוא מתחיל סמוך יותר לתחילת המחלה. במידה והבדיקה מבוצעת כמעקב, היא מאפשרת להבין את מידת היענות המחלה לטיפול, ובמידה ומדובר בטיפול לא יעיל, להפסיק אותו ולהחליף אותו במהירות האפשרית בטיפול יעיל יותר. ואם מדובר במעקב אחרי ההחלמה, זו הבדיקה שמאפשרת לזהות בהקדם את חזרתה של המחלה.

זכרו, סרטן הערמונית הוא הרביעי בשכיחותו כגורם תמותה מסרטן בגברים בישראל. כל יום שאתם ממתינים לבדיקה והתחלת הטיפול, אתם נותנים נקודות נוספות למחלה. אל תתנו לה לנצח! 

גם אתם זקוקים לתור דחוף לבדיקה מצילה חיים?

אצלנו ב MedAssist תקבלו תור פרטי עד 72 שעות מפנייתכם!

הבדיקות מבוצעות על ידי רופאים המומחים בבדיקות הדמיה, והפענוח ניתן במקום!

במידה ונדרש בירור נוסף, במסגרת הטיפול המהיר והמקצועי מדאסיסט מספקת קשת רחבה של בדיקות וטיפולים בהתאמה לצורך רפואי.

אנו עובדים רק עם המכונים והרופאים הטובים ביותר בארץ ונדאג שתגיע אליהם כבר בימים הקרובים.

קבע תור עכשיו

בדיקה ואבחון מהיר עשויים להציל חיים!
אנו זמינים 24/7 למענכם.
השאירו פרטים או התקשרו:​

מבזק קורונה!

בשורה חשובה
לציבור שאסור לכם לפספס

ללקוחות מיטב מרכז מומחים תינתן הנחה לבדיקות קורונה
שניתן לבצע בביתכם
ללא הפנייה
תוצאות מהימנות
וזמן המתנה של 24-72 שעות בלבד!