שירותי מעבדה

lab

לקביעת תור עד 24-72 שעות מהיום באיזור מגוריכם, שלחו הודעה או התקשרו:

הבדיקה הבסיסית ביותר שממנה מתחיל כמעט כל תהליך האבחון היא בדיקת דם. הדם שלנו הוא מאגר מידע עצום על כל מה שמתרחש בגופינו, לכן כמעט כל מחלה או ליקוי בתפקוד של איבר כלשהו יבוא לידי ביטוי בפרמטר זה או אחר בדם. ניתן לבצע בדיקות דם מגיל לידה וכמעט בכל מצב רפואי, לכן אלו גם הבדיקות השכיחות ביותר, הן לצורך אבחון והן לצורך מעקב אחרי יעילות הטיפול.

בדיקות דם נפוצות

  • ספירת דם
  • ביוכימיה בדם
  • בדיקות ייעודיות, למשל בדיקת רמת ההורמונים
  • בדיקת הריון (בדיקת דם אמינה יותר מאשר בדיקת שתן ביתית)
  • בדיקת רמת הסוכר בדם לחולי סכרת

מלבד בדיקת רמת הסוכר שמבוצעת באמצעות גלוקומטר ע"י החולה עצמו ובביתו, שאר הבדיקות מבוצעות במעברה בהפניית הרופא בלבד

קשיים בביצוע בדיקת הדם

בדיקת הדם מבוצעת ע"י לקיחת דגימת הדם מהווריד או לפעמים מכרית האצבע. לבדיקה אין תופעות לוואי והיא בשום אופן לא מסכנת את המטופל, אך לפעמים מתעורר קושי בביצוע הבדיקה.

  • אנשים שחשים ברע או אף מאבדים הכרה במהלך ביצוע הבדיקה
  • ילדים שפוחדים מביצוע הבדיקה
  • חולים לא ניידים שמתקשים להגיע למעבדה לצורך ביצוע הבדיקה

אם הבעיה בביצוע הבדיקה נובעת מקושי פיזיולוגי, למשל בעיות לחץ הדם, חשוב ליידע את האחות ולנסות להתגבר על הבעיה באמצעות ביצוע הבדיקה בשכיבה ומנוחה אחרי הבדיקה עד לשיפור ההרגשה.

אם הקושי נוסע מסיבה פסיכולוגית, אצל ילדים או מבוגרים, לרוב ניתן להתגבר על הבעיה ע"י שימוש בטכניקות הרפיה שונות וכמובן בעזרת אחות סובלנית ואמפטית, שמתמחה בבדיקות דם אצל ילדים, או אם מדובר באדם מבוגר, בעלת ניסיון בעבודה עם מטופלים חרדתיים.

אם הקושי הפסיכולוגי גדול במיוחד, וכאשר מדובר בחולה עם בעיות ניידות, הפתרון היחיד כמעט הוא ביצוע הבדיקה בבית המטופל. הבדיקה עצמה אורכת מספר דקות בלבד, לכן הלוגיסטיקה המורכבת של הבאת חולה סיעודי שאינו נייד למעבדה הקרובה לעיתים אינה מוצדקת.

בדיקת דם בבית המטופל

ביצוע בדיקת דם בבית המטופל הוא פתרון נוח וזמין בשורה ארוכה של בעיות רפואיות. במקרה הזה חשוב מאוד לוודא שהדגימות מגיעות למעבדה שמנהלת מערכת איכות העומדת בדרישות התקן הבינלאומי ובעלת תעודה ממכון התקנים.

הלקוחות של "מדיקל אסיסטנס" נהנים משירות מהיר ואדיב של אחיות מעבדת הדמים של בית החולים "אסותא". הדגימות נעשות בבית המטופל באווירה נוחה ונעימה ע"י אחות מקצועית, ללא צורך בלוגיסטיקה כלשהי, ומועברות למעבדה של "אסותא".  מעבדת בית החולים "אסותא" עומדת בכל התקנים המחמירים ביותר ומבצעת בדיקות דם בתחומים הבאים: המטולוגיה, קרישה, ביוכימיה קלינית, בקטריולוגיה, אימונולוגיה, סרולוגיה, אנדוקרינולוגיה.

תוצאות בדיקות דם

אצלנו ב MEDASSIST מבוצעות בדיקות דם מתקדמות על ידי רופאים מומחים.

במידה ונדרש בירור נוסף, במסגרת הטיפול המהיר והמקצועי מדאסיסט מספקת קשת רחבה של בדיקות וטיפולים בהתאמה לצורך רפואי.

אנו עובדים רק עם המכונים והרופאים הטובים ביותר בארץ ונדאג שתגיע אליהם כבר בימים הקרובים.

קבע תור עכשיו

בדיקה ואבחון מהיר עשויים להציל חיים!
אנו זמינים 24/7 למענכם.
השאירו פרטים או התקשרו:​

לנגיף השפעת התכוננתם?

הזמינו תור והתחסנו עוד היום